Hrvatski broj 1 za računovodstvo, poreze i doprinose, a uskoro i reviziju. Javite nam svoje prijedloge i komentare, hvala!

Odobrenje poreznog zastupnika za prodaju na daljinu

Datum objave: 16.01.2018, Klasa: 410-19/18-32/30, Carinska uprava

Je li za obavljanje djelatnosti trgovine trošarinskim proizvodima putem prodaje na daljinu nužno skladište? Sukladno Zakonu o trošarinama (Narodne novine br. 22/13. do 115/16.) poreznog zastupnika za prodaju na daljinu može imenovati prodavatelj iz druge države članice Europske unije da u njegovo ime i za njegov račun u Republici Hrvatskoj prima trošarinske proizvode s plaćenom trošarinom te preuzima obveze i prava propisane Zakonom o trošarinama. Porezni zastupnik za prodaju na daljinu mora imati sjedište ili podružnicu, odnosno prebivalište na teritoriju Republike Hrvatske. Odobrenje za poreznog zastupnika za prodaju na daljinu donosi nadležni carinski ured temeljem čl. 43. Zakona o trošarinama te prema provedbenim odredbama čl. 36. i 37. Pravilnika o trošarinama (Narodne novine br. 1/17. i 14/17.). Navedenim odredbama, između ostalog, propisani su podaci i dokazi koje je podnositelj zahtjeva u obvezi dostaviti odnosno priložiti uz zahtjev za izdavanje odobrenja za poreznog zastupnika  za prodaju na daljinu, uz napomenu da iste izričito ne propisuju obvezu posjedovanja skladišta pri obavljanju djelatnosti trgovine trošarinskim proizvodima putem prodaje na daljinu. Nastavno na navedeno ujedno ukazujemo da Zakon o trgovini (Narodne novine br. 87/08. do 30/14.) ...

 

- Može Vas zanimati


Cjelovit sadržaj dostupan je pretplatnicima.



Novosti su slobodne za pregled 7 dana od dana objave, a nakon tog perioda samo pretplatnicima. Ta odluka može biti u bilo kojem trenutku i bez prethodne najave promijenjena od strane uredništva misljenja.hr. Za pregled novih članaka u bazama znanja potrebna je pretplata na bazu znanja u kojoj je članak objavljen.

Povratak na vrh stranice